Võtmehoidjate heegeldamine

Väikestest amigurumi loomakestest saavad imevahvad võtmehoidjad, mis sobivad hästi kingituseks nii väikestele kui suurtele. Täna jagangi paari lemmikmustrit, räägin lähemalt sellest, millist lõnga mulle kasutada meeldib ning kuidas haagi ja võtmerõnga kinnitan.

Võtmehoidjate heegeldamine // Kristi Tullus (spire.ee)

Alustame mustritest. Mul on paar tasuta mustrit, mis väga hästi võtmehoidjate heegel-damiseks sobivad, näiteks see jänku, karu, tulnukas, kass, öökull ja kõrinakoll (ilma kõrinata muidugi). Ja loomulikult leiab veebist veel hulga väikeste amigurumi tegelaste õpetusi, mis võtmehoidjateks väga hästi sobivad.

amigurumi loomakeste heegeldamine

 

Lõngadest eelistan võtmehoidjate jaoks pigem puuvillast - see on vastupidav, lihtne pesta ja saadaval paljudes värvitoonides. Mulle meeldib kasutada peenemat lõnga, midagi 165m/50g kanti, üks viimase aja lemmikutest on Madame Tricote Almina. 1.50 mm heegelnõel sobib selle lõngaga väga hästi.

Kui see on Sinu jaoks aga pisut liiga peenike, sobivad puuvillased lõngad jämedusega 125m/50g samuti väga hästi, näiteks Madame Tricote CamillaSteinbach Wolle Capri või Sheepjeswol Catona.

võtmehoidja heegeldamise õpetus

Kui kasutad mustris soovitatust peenemat lõnga, võib tarvis minna ka pisemaid silmi ja ninasid. Nende karude ja jäneste jaoks kasutasin 6mm silmi, öökullidel 8mm silmi.

võtmehoidjate tegemine

Võtmehoidja kinnitamiseks läheb tarvis haaki ja/või võtmerõngast. Kõige lihtsam on õmmelda võtmerõngas otse loomakese külge, mina aga eelistan kasutada heegeldatud aasa ja karabiinhaaki. Haagi küljes olev aas on piisavalt sile, et kinnitamiseks kasutatud lõng kaua vastu peaks.

heegeldatud võtmehoidja õpetus

Alusta aassilmusega vähemalt 5cm lõngaotsast ning heegelda ahel, mis oleks kaks korda pikem kui soovitud aasa pikkus. Mina alustan tavaliselt 15 ahelsilmusega.

heegeldatud loom võtmehoidja

Alusta heegelnõelast teisest silmusest ja heegelda ks igasse silmusesse, heegeldatuna läbi ahela tagumisel küljel olevate aasade. Katkesta lõng, jättes õmblemiseks pika lõngasaba, ja lõpeta töö.

kuidas heegeldada võtmehoidjat

Heegelda valmis pea paar esimest ringi. Võta aasa jaoks heegeldatud detail ja pane töö algusesse jäänud lõngasaba nõela taha. Vii nõel töö sisse esimese ja teise ringi vahelt ja too lõng läbi.

amigurumi võtmehoidja heegeldamine

Siis pane teine lõngasaba nõela taha ja vii see töö sisse teisel pool esimest ringi. Too lõng läbi.

loomakujulised võtmehoidjad

Sõlmi lõngasabad omavahel kokku.

käsitöö võtmehoidjad

Too lõng uuesti töö paremale poolele seal, kust selle eelmisel korral töö sisse viisid.

heegeldamise juhend

Nüüd lisa haak ja õmble aasa teine ots pea külge.

amigurumi

võtmehoidja heegeldamine

kuidas teha amigurumi võtmehoidjaid

tasuta võtmehoidja heegeldamise õpetus

Too nõel uuesti üles esimese ringi keskelt ja tee väike piste läbi aasa mõlema kihi.

tasuta heegeldatud võtmehoidja muster

Vii nõel uuesti töö sisse läbi keskkoha.

mänguasjade heegeldamine

Tõmba piste pingule ja sõlmi lõngaotsad omavahel tugevalt kokku.

mänguloomade heegeldamise juhend

Ja siis jätka pea heegeldamist nii nagu tavaliselt.

lõngast võtmehoidja

Öökullide jaoks heegelda aas samamoodi. Kui öökulli keha ülemist serva kinni õmblema hakkad, pane aasa mõlemad otsad õmbluse vahele ning tee paar pistet läbi aasa.

heegeldatud öökull võtmehoidja

Kui tekkis küsimusi, saada mulle e-kiri siin või jäta kommentaar allpool.

Kristi Tullus

JAGA OMA SÕPRADEGA

Facebook

Twitter

”Share

Kommentaare pole

jump2top