Ümara detaili heegeldamine

Ümara amigurumi detaili heegeldamist alustatakse tavaliselt kuue silmusega ja siis kasvatatakse kuue silmuse võrra igal real, kuni detail on piisavalt suur. Kui aga igal real kasvatada sama koha peal, on tulemuseks kuusnurk ning kasvatuskohad jäävad paremini silma, isegi peale toppimist.

Näide:

1: vr, ks 6 (6)
2: kasv x 6 (12)
3: (ks, kasv) x 6 (18)
4: (ks 2, kasv) x 6 (24)
5: (ks 3, kasv) x 6 (30)
6: (ks 4, kasv) x 6 (36)
...

crochet pattern

Aga tihemini on näpu vahel mõni detail, mis võiks olla ilus ja ümmargune, nagu näiteks kaisukaru pea. Selle jaoks aga tuleks kasvatuskohad jagada ühtlasemalt üle detaili.

Mina teen seda niimoodi: igal paarisarvulisel real jagan esimese grupi kinnissimuseid kaheks nii, et ühe võrra vähem kui pooled teen rea algusesse ja ülejäänud rea lõppu. Niimoodi on real täpselt sama arv silmuseid, kuid kasvatuskoht vahetub igal real.

Näide:

1: vr, ks 6 (6)
2: kasv x 6 (12)
3: (ks, kasv) x 6 (18)
4: (ks 2, kasv) x 6 (24)
5: (ks 3, kasv) x 6 (30)
6: ks, kasv, (ks 4, kasv) x 5, ks 3 (36)
...

crochet pattern

Nagu piltidelt näha, on erinevus kergesti märgatav juba nendel pisikestel näidistel, veel enam aga suurematel detailidel.

Samamoodi peaksid toimima ka kahandades, vastasel korral jääb kahanduste rida kergesti silma. Nagu kasvatuste puhulgi - mida suurem detail, seda paremini need silma jäävad. Ning erinevalt kasvatamisest, kus on võimalik hoolsa toppimisega detailile siiski ümar kuju anda, jäävad kahanduste read selgelt paistma isegi siis, kui õnnestub detail toppimise abil üsna ümaraks vormida.

Kristi Tullus

JAGA OMA SÕPRADEGA

Facebook Twitter ”Share

Kommentaare pole

jump2top