Turvasilmade jaoks kangasse aukude jätmine

Oled Sa kunagi lõpetanud mõne detaili, et siis avastada, et heegeldasid nii tugevalt, et turvasilma või liigese post lihtsalt ei mahu kangast läbi? Minuga on paar korda juhtunud. Ning ükskõik, kui palju Sa ka ei proovi auku suuremaks venitada, silm lihtsalt ei lähe sellest läbi.

Tavaliselt pole see probleemiks, kui kasutad pehmemaid ja elastsemaid lõngu nagu vill või akrüül. Kui aga plaanid heegeldada jäigemate lõngade nagu puuvilla, lina või kanepiga või kasutada tavalisest suuremaid silmi, tasub veidi ette mõelda ning juba heegeldamise käigus kangasse silmade, nina ja/või liigeste jaoks väikesed augud jätta.

Amigurumi juhend: Turvasilmade ja liigeste jaoks kangasse aukude jätmine // Kristi Tullus (spire.ee)

See üsna lihtne - tuleb vaid silmus (või kaks) asendada ahelsilmusega ja ongi kangas pisike auk, millest hiljem hea silm läbi pista.

Kõigepealt tuleb otsustada, kuhu silmad, nina ja liigesed kinnitada. Lihtsam on siis, kui õpetuses on nende asukoht antud; kui aga heegeldad ilma (või pole seda õpetuses öeldud), tuleb veidi ette mõelda ning otsustada nende asukoht töö käigus.

Siin heegeldan väikest jänest ning õpetus ütleb, et silmad peaksid minema 12. ja 13. rea vahele, jättes nende vahele 10 silmust. Ehk siis asendan 12. real kaks silmust ahelsilmustega, nii et nende vahele jääks 10 silmust (tavaliselt on parem kinnitada silmad pigem pisut kõrgemale ja liigesed pisut madalamale kui vastupidi).

amigurumi heegeldamise õpetused

Heegelda õpetuse järgi nii nagu tavaliselt ja kui jõuad kohta, kuhu plaanid silma, nina või liigese kinnitada, heegelda üks ahelsilmus.

mänguasjade heegeldamine

Jäta üks silmus vahele ja jätka heegeldamist sellele järgnevasse silmusesse. Loe see ahel silmuseks.

amigurumi mänguasjade silmad

mänguasjade heegeldamise õpetused

Jätka heegeldamist nii nagu tavaliselt. Kui jõuad järgmisel real ahelani, heegelda silmus ümber ahela, viies heegelnõela selle alt läbi.

amigurumi mänguasjade õpetused

kuidas heegeldada amigurumi mämnguasju

Ja nüüd ongi kangas pisike auk, millest hea hiljem silm, nina või liiges läbi pista.

amigurumi loomade heegeldamine

mänguloomade heegeldamise juhendid

Tavaliselt piisab ühe silmuse ahelaga asendamisest. Kui aga tarvis, võid alati suurema augu teha. Lihtsalt jälgi, et jätaksid vahele sama arvu silmuseid kui ahelsilmuseid heegeldasid ning järgmisel real heegeldaksid sama arvu silmuseid ahela ümber.

Kui tekkis küsimusi, saada mulle e-kiri või jäta kommentaar allpool, aitan alati hea meelega.

Kristi Tullus

JAGA OMA SÕPRADEGA

Facebook

Twitter

”Share

Kommentaare pole

jump2top