Triibulise kassi õpetus

Neli aastat tagasi heegeldasin oma õetütrele kollase-oranzi-triibulise kassi, üks minu esimesi mänguasju. Kiiresti sai sellest kiisust tema lemmik, ilma milleta toast välja või voodisse ei mindud. Nagu arvata võib, nägi kassike peale kõiki neid seiklusi välja üsna väsinud. Kevadel heegeldasin talle uue samasuguse triibiku, et vanem kass saaks pensionile minna, enne kui ta päris laiali laguneb (kuigi siiamaani vaieledakse emaga, kas vana kiisu ikka peab koju jääma).

Heegeldamise õpetus: Triibuline amigurumi kass // Kristi Tullus (spire.ee)

Kui sotsiaalmeedias uue kiisu pilti jagasin, küsisid väga palju õpetust ning loomulikult kuulasin :) See kass on üsna lihtne heegeldada ja valmib ruttu, eriti kui triibud ära jätta. Sest selleks, et ilusad triibud saada, tuleb heegeldada ringidena, mitte spiraalselt, parima tulemuse jaoks kõiki ridu nähtamatu ühendusvõttega alustades ja lõpetades.

triibuline amigurumi kass

Mina kasutasin keskmmise jämedusega alpakavillast lõnga (50g = 100m) ja 2,50mm heegelnõela ning minu kassike sai umbes 22cm pikk.

heegeldatud kass

Samal ajal, kui testijad oma triibikute kallal nokitsesid, otsustasin ka ise veel ühe kassi teha, seekord jämedast villa-akrüüli segulõngast ja 4,00mm heegelnõelaga. Kasutasin ka 18mm turvasilmi. See kassike sai 40cm pikk.

amigurumi mängukass

Kui nüüd tuli isu ka ise üks kassike valmis meisterdada ja inglise keelega probleemi pole, leiad õpetuse siit.

 

Mõnusat heegeldamist!

Kristi Tullus

JAGA OMA SÕPRADEGA

Facebook

Twitter

”Share

1 kommentaar

Kommentaar kasutajalt: Aveli [Külaline]  
Aveli

Tere!
Sooviksin osta triibulise kassi mustrit😀.
Aitäh!

10.05.16 @ 14:43
jump2top