Minu Jõuluteemalised Õpetused

Jõuluhooaeg on ametlikult alanud ja kuigi ma tean, et nobedamad meist heegeldajatest alustasid Jõuluvana kingikoti täitmist juba juulis, otsustasin mina jõuluteemalisi mänguasju mitte enne detsembri algust heegeldada, et elevus liialt vara ei lahtuks. Aga nüüd on küll viimane aeg jõulumustrid välja otsida.

Jõuluteemalised amigurumi õpetused // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Tasuta Õpetus: Väike Päkapikk

Tasuta heegeldamise õpetus: Väike päkapikk // Kristi Tullus (sidrun.spire.ee)

Eelmisel aastal panin kirja päkapikkude õpetused, kuid nad on üsna detailirohked ja nende heegeldamine võtab omajagu aega. Detsember on aga kõigi käsitöömeistrite jaoks aasta kõige kiirem aeg, nii et sellel aastal tegin väiksemad ja lihtsamad päkapikud, mis valmivad kähku - noh kui kingituse meisterdamine on viimasele minutile jäänud või tarvis tervet hulka.

tasuta päkapiku heegeldamise õpetus

Nad ei ole keerulised heegeldada, kuid sialdavad tillukesi detaile, mis nõuavad parasjagu pusimist. Kui Sul aga jagub kannatust ning meeldib pisikeste detailide kallal nokitseda, on see päakipikuke nagu Sinu jaoks loodud. Mõnusat heegeldamist!

Loe edasi »

Nukk

Mõte teha nukk, kellel riided seljast ära käivad, on küpsenud juba mõnda aega. Aga ma tahtsin enne heegeldama asumist asjad põhjalikult läbi mõeld, et tulemuseks oleks riided, mis ei ole liiga kohmakad või suured. Mina jäin igatahes tulemusega väga rahule.

Heegeldamise õpetus: Amigurumi nukk kleidiga // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Ingel

Nukud on kindlasti minu ühed suured lemmikud - lõputu hulk riideid, soenguid ja detaile, mida proovida. Kõigi minu nukkude aluseks on põhimõtteliselt sama muster, nii et igaüks saab erinevaid detaile omavahel kombineerida.

PATTERN: Amigurumi angel // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Päkapikutüdruk

Saage tuttavaks, minu väikese päkapikuperekonna teine liige!

See õpetus on mõeldud eelkõige edasijõudnud mänguasjameistritele, sest sisaldab erinevaid silmuseid, lõngavahetust ja palju detaile. Kuid õpetus on kirja pandud nii, et ka algajad võivad kätt proovida ja uusi võtteid õppida - kõik võtted on lahti seletatud ning illustreeritud paljude fotodega.

Eestikeelse õpetuse leiad Disainimajast.

 

heegeldatud päkapikk

 

Päkapikud

Nokitsen siin väikese jõulukollectsiooni kallal ning esimene õpetus on valmis. Eestikeelse õpetuse leiad Disainimajast.

 

 

Kasutasin puuvilla ja bambusviskoosi segu Katia "Bamboo", hetkel üks minu lemmiklõngadest. Sellega on tunduvalt lihtsam töötada kui 100% puuvillaste lõngadega ning näpu all on see tunduvalt mõnusam kui puuvilla ja akrüüli segulõngad. 2,50 mm heegelnõelaga tuli päkapikkude pikkuseks 30 cm.

 

 

Nende päkapikupoiste meisterdamine nõuab küll omajagu nikerdamist, kuid tulemus on sellevõrra põnevam.

 

jump2top