Nõuanded karvase lõngaga heegeldamiseks

Mänguasjade heegeldamiseks sobiva karvase lõnga leidmine osutus parajaks väljakutseks. Meie lõngapoodides on küll saaada erinevaid karusnaha efekti andvaid lõngu, kuid kõik on pisut liiga pika karvaga, mis tugevalt heegeldades, nagu mänguasjade tegemisel tarvis, ei anna üldsegi nii ilusat tulemust, kui näiteks lõdvemate silmustega kududes. Pealegi otsisin ma just lühema karvaga lõnga, mis annaks sellise ilusa vanaaegseid mängukarusid meenutava efekti.

Nõuanded amigurumi heegeldamiseks karvase lõngaga // Kristi Tullus (spire.ee)

Lõpuks aga kandsid otsingud vilja ning leidsin just täpselt sobiva lõnga (kui seda kombineerida teise lõngaga, sellest lähemalt allpool) - "Cassiopeia" Schachenmayr'ilt. Leidsin küll ainult kahte tooni - türkiissinist ja oranzi - vähemalt aga tean nüüd täpselt, milline lõng selleks tööks sobib.

amigurumi kaisukaru

Otsustasin teha ühe väikese (või tegelikult küll üsna suure) kaisukaru selle õpetuse järgi. Karu sai täitsa ilus - mõnusalt pehme ja karvane ning täpselt paraja suurusega kaisuloomaks - pealaest jalatallani 35,5 cm, istudes 29 cm.

heegeldatud kaisukaru

Panin kirja ka mõned nipid, mis karvase lõngaga heegeldamise lihtsamaks teevad.

 

Raskusaste

See asi, mis meie elu keeruliseks teeb, on just see, mida saavutada tahame - karvane pind - mis kenasti silmused enda taha peidab. Kui heegeldamine ei ole veel väga käpas, jääksin esialgu siiski tavaliste lõngade juurde, kui just kannatlikkust ämbritäite jagu ei ole. Kogemusega tekib aga lihasmälu, nii et tead täpselt kuhu heegelnõel minema peab, isegi kui silmused karva alt välja ei paista.

 

Lõnga valimine

Mänguasjade heegeldamiseks sobib kõige paremini karvane lõng:

• mille lõngaosa on parajalt paks, et heegelpind liialt hõre ei jääks*
• mille karva pikkus jääb alla 1,5 cm
• mis on heledamat tooni, et silmused paremini välja paistaksid

* Kui piisavalt jämedat lõnga ei leia, võid alati lisaks võtta tavalise lõnga ning heegeldada kahte lõnga koos hoides, mida mina ka tegin.

amigurumi heegeldamine efektlõngaga

mänguasjade heegeldamine karvase efektlõngaga

 

Heegeldamine

Kuna silmuseid on raske näha, võid kasutada tavalist kahandamisvõtet nähtamatu kahandamisvõtte asemel (mida mina tavaliselt kasutan) - nii on natuke lihtsam.

Ja ole eriti hoolikas silmuste lugemisel - tavaliselt, kui lugemine sassi läheb, saad alustada uuesti viimasest kasvatamisest või kahandamisest, aga karvase lõngaga heegeldades neid näha ei ole ja lugemist tuleb alsutada rea algusest. Mida mina ka mõned korrad tegema pidin :).

 

Parem vs pahem pool

Heegeldades jääb töö pahem pool tunduvalt karvasem, nii et kui see rohkem meeldib, võid töö pahempidi keerata. Mina aga jätsin seekord just vähem karvase parema poole väljapoole.

karvase lõnga kasutamine mänguasjade heegeldamiseks

 

Kokkuõmblemine

Õmblemiseks sobib palju paremini tavaline lõng, pea seda meeles, kui lõnga ostma lähed.

karvane amigurumi kaisukaru

Kuidas Sul erinevate efektlõngadega töö välja on tulnud? Milliseid nippe ja trikke kasutanud oled? Jäta kommentaar allpoool.

Kristi Tullus

JAGA OMA SÕPRADEGA

Facebook

Twitter

”Share

Kommentaare pole

jump2top