Minu esimene nukk

Selle nuku lugu algab täpselt samamoodi nagu nii palju minu lood – tekkis idee, ostsin isegi hunniku lõnga valmis, kuid ei leidnud kuidagi aega, et pihta hakata. See kastitäis lõnga seisis peaaegu kaks aastat riiulil. Aga ma ikka aegajalt mõtlesin selle peale ja kritseldasin märkmikku. Ja kui siis sellel kevadel otsustasin valmis mänguasjade meisterdamist koomale tõmmata ja keskenduda õpetuste kirjutamisele, teadsin, et kui järjekorras olevad asjad valmis saavad, leian lõpuks aega ka selle jaoks. Ja siin ta ongi – minu esimene nukk.

 

 

Ma olen alati tahtnud teha oma nukud üsna väikesed, paljude detailide, lõngast juuste ja ümarate põskedega, kuid peas ei olnudki päris selget pilti, millised nad välja peaksid nägema. Kuid kui heegeldama asusin, klappisid asjad justkui iseenesest kokku.

 

girl doll pattern

 

Mina kasutasin Austermann'i lõnga "Algarve Grande", mis on 100% puuvillane üsna tihe ja tugeva keeruga lõng. Suurem osa nukust on heegeldatud 2,25 mm heegelnõelaga, seelik ja müts 3,50 mm heegelnõelaga.

 

Amigurumi doll pattern

 

Ka minu väiksesed kriitikud kiitsid tulemuse heaks:) Umbes 28 cm pikkusena on see nukk just kaissu võtmiseks paraja suurusega.

 

doll crochet pattern

 

Ja kui nüüd tekkis tuju ka ise üks nukk valmis meisterdada, leiad õpetuse SIIT.

 

crocheted doll

 

jump2top