Väike nupulammas

Kui mõned aastad tagasi lamba õpetuse kirja panin, sai see kiiresti väga polulaarseks. Siiani on see vaieldamatult ka üks minu lemmikutest – heegeldatud nupud loovad tõeliselt mõnusa tekstuuri. Aga selle heegeldamine võtab kaua aega, nii et väiksema versiooni tegemise idee meeldis mulle kohe ning lõpuks leidsin aega õpetuse kirja panemiseks.

Heegeldamise õpetus: Väike amigurumi lammas // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Väike nupulammas

Leidsin inglisekeelse õpetuse ühe imearmsa väikese nupulise lamba heegeldamiseks. Autoriks Emma Field, Just Add Crochet. Ma kahtlustan, et suur hulk minu lõngajääke saavad lähitulevikus uue elu lammastena.

Tasuta õpetus inglise keeles: Väike heegeldatud nupulammas // Emma Fields (justaddcrochet.co.uk)

Mina kasutasin keha jaoks alpakavillast lõnga (10 m = 50g), pea ja jalgade jaoks puuvilla ja bambusviskoosi segu (100m = 50g), 2,50 mm heegelnõela, 8 mm turvasilmi ja täidiseks polüesterkiudu. Tulemuseks umbes 9 cm pikkune ja 6,5 cm kõrgune lambuke, mis parasjagu peo peale ära mahub.

Mina tegin nelja asemel viie ühekordse sambaga nupud, et lammas kohe eriti kohev tuleks, ülejäänu aga täpselt õpetuse järgi.

Tasuta heegeldamise õpetus inglise keeles: Väike nupulammas // Emma Fields (justaddcrochet.co.uk)

 

Nupuline Lammas

Maailmas on terve posu erinevaid lambatõuge igasugu vahvat sorti villaga. Kuid kui mina lamba peale mõtlen, tuleb ikka silme ette selline pontsakas ja kohev lokkis villa ja tumeda peaga sõbralik rohusööja.

 

Amigurumi Sheep

 

Kui lamba jaoks lõnga otsisin, jäid esimesena näppu põnevad effektlõngad. Kuna aga sellised lõngasordid ei pruugi igal pool kättesaadavad olla, jäin kahtlema. Siis aga taipasin, et sama töö teevad ära ka heegeldatud nupud, ilma et mänguasjameistrid peaksid lõnga otsides mööda linna varbad rakku jooksma.

 

Crocheted farm animals

 

Sellise nupulise villa heegeldamine võtab küll omajagu aega ning lõnga kulub ka rohkem, kui esmapilgul tunduda võib, kuid tulemus on seda igati väärt. Kui nüüd näpud sügelema hakkasid, leiad õpetuse siit.

 

Crocheted sheep

 

bobble stitch sheep

 

jump2top