Lõvi

Mul on hea meel teatada, et lõvi õpetus on viimaks ka eesti keeles valmis! Vaata SIIA!

Tavaliselt olen üsna osav mänguasjadele soovitud kuju andmises, ilma et peaksin neid kordi ja kordi läbi heegeldama. Seekord aga pakkus lõvi pea paraja väljakutse - paar pistet vales kohas teeb suure vahe sisse. Ning alati ei näe täpselt, milline tulemus saab, enne kui pea on valmis ja topitud ning silmad ja nina paigas. Nii ma seda õpetust muudkui timmisin, kuni lõpuks oli laual viis mitte päris täiuslikku lõvipead ning üks, millega rahule jäin.

crocheted lion

Selle lõvi käed, jalad ja pea on kinnitatud liigeste abil, mis muudavad need liikuvaks. Minu lemmikud on plastikust nukuliigesed - need on lihtsad kinnitada, vastupidavad ja veekindlad. Minult on tihti küsitud, kust selliseid liigeseid leida võib. Mina olen ostnud kolmest veebipoest - 6060, yeahshop and GlassEyesOnline. Kõik need poed müüvad ka muud mänguasjade valmistamiseks vajalikku nagu silmad ja ninad. Kohalejõudmine võtab küll kaks-kolm nädalat aega, aga kuna ma meil ei ole neid ühestki poest leidnud, on see ainus võimalus. Mõne komplekti saab ka minu käest osta, suurt kogust mul aga varuks ei ole. Hinnad jäävad olenevalt suurusest 0.50 ja 1.20 EUR vahele ühe liigese kohta.

amigurumi lion pattern

Selle õpetuses näitan kolme erinevat viisi laka tegemiseks. Igalühel neist on oma plussid ja miinused.

 

  • Villane viltimislõng või heie.

Sedasorti laka tegemine läheb kiiresti ja tulemus näeb suurepärane välja, kuid lõngaks keerutamata vill ajab karvu ning muutub üsna kergesti vildiks. Nii ei sobi sedasorti variant lastele mõeldud mänguasjadele.

soft toy lion pattern

 

  • Tavaline lõng

Selle lõvi lakk on tehtud peenemat sorti villasest lõngast (sokilõngast), mida leiab suures värvivalikus igast lõngapoest. Sellise laka pikkust on lihtne vastavalt oma äranägemisele reguleerida ja tulemus on imearmas, kuid üksikute lõngajuppide kinnitamine võtab omajagu aega.

jointed lion

 

  • Karvane lõng

Pika karvaga lõng on kõige vastupidavam ja lapsesõbralikum variant, näeb ilus ja kohev välja ning on käe all siidiselt pehme ja sile, kuid sellest laka heegeldamine on algul paras nikerdamine.

crochet pattern

jump2top