Kust osta turvasilmi?

Nagu enamik lugejatest juba ilmselt teab, meeldib mulle kasutada mänguasjade valmistamiseks mõeldud nö turvasilmi. Need näevad ilusad välja, on lihtsad kasutada ning siiani ei ole üksi silmapaar ka katki läinud või mänguasja küljest lahti tulnud. Küll aga on kõige ohutum leida alterntaiiv näiteks tikitud või heegeldatud silmade näol, kui on käsil mänguasjade valmistamine päris pisikestele, kes armastavad kõike hambaga katsuda. 

Where to buy safety eyes // Kristi Tullus (sidrun.spire.ee)

Üsna tihti küsitakse mult, kust mina silmi ostan ja millised mulle kõige rohkem meeldivad. Nii mõtlesingi kokku panna väikese nimekirja minu lemmikutest. Olen päris kindel, et leidub veel hulganisti "pärleid", nii et kui Sa pole kade jagama, jäta kommentaar oma lemmikutega allpool.

Kuidas turvasilmi kasutada?

Kui Sa pole varem turvasilmadest kuulnud, siis need on spetsiaalselt kootud, heegeldatud või kangast mänguasjadele mõeldud silmad, mis on enamasti tehtud plastikust, ja mida leidub paljudes värvitoonides ning suuruse ja kujuga. Iga silm koosneb kahest osast - silm ise, millel on tagaküljel post, ning metallist või plastikust tagus. Silma kinnitamiseks tuleb lükata post paremalt poolt läbi kanga ning siis tagus pahemalt poolt posti otsa lükata. 

kuidas turvasilmi kasutada

turvasilmade kinnitamine

Kust turvasilmi osta?

Kui mina mõned aastad tagasi mänguasjade valmistamist alustasin, ei leidunud meie kohalikus kaubandusvõrgus just palju valikut. Nii tellisingi turvasilmi kas Ameerika või Hiina veebipoodidest, paarile neist olengi siiani truuks jäänud. Kohaletulemine võtab küll paar nädalat aega, kuid valik on suurem ning enamasti ka hinnad soodsamad. 

Kui aga nüüd seda postitust kirjutama hakkasin, vaatasin natuke ka kohalikul turul ringi ning hea meel on näha, et olukord on tublisti paranenud. Mul küll puudub meie oma poodide ja nende pakutava kaubaga igasugune kogemus, kuid panen ka need leiud allpool kirja.

 

6060eyes.com

Kui mul on tarvis täiendada oma lihtsate mustade silmade ja ninade varusid, tellin neid alati just sellest poest, peamiselt nende taguste pärast. Erinevalt mõnedest teistest, mida proovinud olen, on need tagused tehtud elastsemast plastikust ning neil on ava ümber väikesed sälgud, mis teevad silmade kinnitamise imelihtsaks.

simple black safety eyes

using simple black safety eyes

Samuti leiab siit suurepärase valiku pikliku pupilliga kassisilmi. Minu suurteks lemmikuteks on 9 mm läbimõõduga rohelisedhõbedased, kuldsed and värvilised, samuti suuremad oliivirohelised silmad.

simple black safety eyes

using simple black safety eyes

 

glasseyesonline.com

Kui aga läheb tarvis värvilisi silmi, siis leiab väga ilusaid pärlmutriseid silmi just siit. Nende tagused pole just kõige lihtsamad kinnitada, kuid tugevate näppude või tööriista abil saab need paika küll.  

iridescent safety eyes

round iridescent safety eyes for dolls

 

yeah-shop.com

Selles poes on aga kõige ilusamad värvilised silmad, mis siiani leidnud olen, samuti suur valik musti silmi ja ninasid. Kuid nende kinnitamine on tõeline piin - tagused on nii väikese auguga, et nende käsitisi paika lükkamine on võimatu. Proovisin järgi ka müüja poolt antud soovitused, kuid selleks kulus, vähemalt minu meelest, üleliia palju aega ja vaeva. Paar tagust läks jõuga paika surumise (õigemini küll haamriga tagumise) peale ka katki. Millest on pagana kahju, muidu oleks see kindlasti minu lemmikpood.

Minu lahendus jonnakatele tagustele oli võtta need näpitsate vahele ja metallviiliga auk suuremaks viilida. Mis polegi nii väga tülikas, kui just pole käsil 30 nukule silmade kinnitamine. Juba peale mõne silmapaari kinnitamist olid sõrmed üsna valusad ning mina täiesti valmis alla andma, kui ainult oleks piisavalt kiiresti asendussilmad võtta olnud. Nii et kui pisut lisatööd eemale ei peleta, tasub neid kindlasti proovida, sest silmad ise on imeilusad.

simple black safety eyes

using simple black safety eyes

Meie kohalikest kauplejatest jäid mulle silma Abakhan, Lõngastuudio, Pärlipood, Keerdus ja Apuuga's Amigurumi.

Kui tead veel mõnusaid kohalikke või ka kaugemaid poode, jäta kommentaar allpool, mina (ja ma olen kindel, et ka teised lugejad) oleks kindlasti väga tänulikud.


3 kommentaari

Kommentaar kasutajalt: Kerli [Külaline]
Kerli

Lõuna-Eesti rahvale on abiks Tartus Lõunakeskuses olev Vikkeli pood: http://www.vikkel.ee/products/group/0708/.

22.11.16 @ 13:04
Kommentaar kasutajalt: Triin [Külaline]  
Triin

Tere

Palju on umbes postikulu 6060eyes.com tellides?

Triin

13.01.17 @ 14:17
Kommentaar kasutajalt: kristi [Liige]  

Tere, Triin!

Miinimum 12.50 EUR, suuremate tellimuste puhul (60 - 100 EUR eest erinevaid silmi ja liigeseid) on tulnud postikulu 17 - 22 EUR.

Tervitades

Kristi

13.01.17 @ 14:27
jump2top