Üks muster, mitu lõnga.

Mänguasjade heegeldamisel ei ole täpne suurus tavaliselt oluline, nii võid eksperimenteerida igasugu erinevate lõngadega - vali jämedam lõng (või heegelda mitut lõnga koos hoides) ja saad suurema mänguasja, peenema lõngaga väiksema, kasuta efektlõnga karvaste mänguasjade jaoks, puuvillast või viskoosi mõnusalt sileda või villast looduslähedasema tulemuse jaoks. Nii saad vaid ühe mustri järgi heegeldada palju erinevaid mänguasju.

Amigurumi õpetus: Suuremate või väiksemate mänguasjade heegeldamine kasutades jämedamat või peenemat lõnga // Kristi Tullus (spire.ee)

Kui valid õpetuses kirjas olevast tunduvalt jämedama või peenema lõnga, läheb tarvis ka vastavalt suuremat või väiksemat heegelnõela, silmi, nina ja liigeseid, sellest lähemalt allpool.

Loe edasi »

Tasuta õpetus: Väike kass

Võtsin väikese jänese õpetuse ja tegin sellest hoopis kassi. Keha on sama, muutsin vaid kõrvu ja saba. Ma arvan, et sellest saaks ka üsna vahva karu, nii et hoia blogil silma peal, mõne nädala jooksul panen karu õpetuse ka kirja.

Tasuta õpetus: Väike heegeldatud kass // Kristi Tullus (spire.ee)

See on üsna hea õpetus amigurumi maailmaga tutvuse tegemiseks - seda kassi pole keeruline heegeldada ning aega ei kulu ka kuigi palju, aga kõik põhilised töövõtted saab selgeks.

 

Loe edasi »

Triibulise kassi õpetus

Neli aastat tagasi heegeldasin oma õetütrele kollase-oranzi-triibulise kassi, üks minu esimesi mänguasju. Kiiresti sai sellest kiisust tema lemmik, ilma milleta toast välja või voodisse ei mindud. Nagu arvata võib, nägi kassike peale kõiki neid seiklusi välja üsna väsinud. Kevadel heegeldasin talle uue samasuguse triibiku, et vanem kass saaks pensionile minna, enne kui ta päris laiali laguneb (kuigi siiamaani vaieledakse emaga, kas vana kiisu ikka peab koju jääma).

Heegeldamise õpetus: Triibuline amigurumi kass // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

4 uut õpetust

Heegeldamise õpetused // Kristi Tullus (sidrun.spire.ee)

Mulle meeldib erinevaid mustreid kombineerida ning kui nende nelja kallal töötasin, mõtlesin need teha samas suuruses, et ka Sina saaksid seda teha. Neli erinevat looma nelja erineva riietusega, et saaksid neid omavahel sobitada ...

Loe edasi »

Lõngasõltlane taastusravil

Mulle meeldib igasugune lõng - tagasihoidlikust maavillasest peene siidini, traditsioonilisest linasest sünteetiliste kiududeni, rääkimata siis põnevatest lõngadest nagu piimakiud. Pole paremat viisi õhtupooliku veetmiseks kui mööda lõngapoode kolada ning vaadata ja katsuda ja imetleda ja ahhetada. Ning siis kotitäie ilusate lõngadega koju tulla, olgugi et tihtipeale puudub täpne ettekujutus, mida nendega peale hakata. Nagu ilmselt juba arvasite, kasvas minu lõngavaru üsna kiiresti selle hoidmiseks mõeldud ruumist suuremaks. 

Mis viis uue reeglini - enne ei tõsta lõngapoodi jalga ka, kui olemasolev uuesti karpidesse ära mahub. Ma oleks ju võinud sellest reeglist mööda hiilida ning lihtsalt karpe juurde osta ning osa elutoast ära okuperida või lihtsalt osa lõngast ära kinkida, kuid mõistlikum oli osa sellest ära kasutada. Ja mõistlikku teed ma läksin.

Amigurumi mänguasjad // Kristi Tullus (sidrun.spire.ee)

Inventuuri tehes leidsin terve hulga peenemat puuvillast lõnga, mis hästi õpetuste jaoks fotode tegemiseks ei kõlba, kuid millest saab heegeldada mõnusalt kompaktseid, kuid detailirohkeid mänguasju, mis mulle just kõige rohkem meeldivad. Väga mõnus oli mustreid kombineerida ning lihtsalt heegeldada, ilma et peaks mõtlema, kuidas iga detaili tegemist selgitada (kuigi tabasin end seda tegemast sellegipoolest).

Loe edasi »

Kass lühikestest pükstes

Pärast pisikest pausi on üks uus juhend valmis saanud, esialgu vaid inglise keels.

Heegeldamise õpetus: Kass lühikestes pükstes // Kristi Tullus (sidrun.spire.ee)

Mina kasutasin puuvilla ja akrüüli segulõnga jämedusega 114m = 50g ja 2,50mm heegelnõela ning minu kiisu tuli 25cm pikk. Kuid alati võib kasutada peenemat või jämedamat lõnga ning teha nii väiksema või suurema versiooni.

Loe edasi »

jump2top