JUHENDID - Millest alustada

Nii et oled otsustanud katsetada ise mänguasjade valmistamist? Väga vahva! Amigurumi stiilis mänguasjade valmistamine ei ole keeruline ning pakub kuhjaga lõbu ning tehnika ja nipid saavad kiiresti selgeks. Isetehtud mänguasju ja võtmehoidjaid on mõnus kinkida, neid oskavad hinnata nii lapsed kui täiskasvanud. Laste jaoks on eriti põnev, kui neid loomisprotsessi kaasata. Lase neil valida endale ise oma kaisuloom ning selle jaoks lõng, näita kuidas nende mänguloom valmib ning mõelge sellele koos vahva nimi. Selliseid erilisi mänguasju oskavad lapsed hinnata ning neid hoitakse kindlasti alles ka siis, kui nendega mängimiseks juba liiga suured ollakse.

Vaja läheb:

1. ÕPETUST

Vali välja juhend, mille järgi heegeldama asuda. Soovitan esimesteks katsetusteks suuremat looma, mis oleks lihtsa kujuga ning ilma keeruliste detailideta. Internetiavarustes on kuhjaga juhendeid, eriti inglisekeelsena, paljud neist ka tasuta. Esimeseks tööks soovitaksin siiski osta juhendi, sest tasuta mustrite juures ei ole tavaliselt pildimaterjali ega selgitusi. Ostes mustri healt müüjalt võid olla kindel, et saad vajadusel nõu ja abi küsida ning muster on ka varem testitud.

Etsy ja Ravelry on head inglisekeelsete juhendite leidmiseks. Kui aga soovid proovida mõnda minu õpetustest, vaata siia või proovi hoopis tasuta õpetusi, nagu need draakonid.

 

 

starting with amigurumi

 

2. LÕNGA

Amigurumi heegeldamiseks sobib pea igasugune lõng, minu lemmikuteks on puuvill, bambus, vill ja nende segud. Esialgu tasuks eemale hoida karvastest ja väga peenikestest lõngadest. Kõige paremini sobib algajale lõng jämedusega 90-120g=50g. Lihtsam on töötada heledat tooni lõngaga, tumedamad ja kirjud lõngad nõuavad suuremat keskendumist.

Varem kirjutasin postituse materjalidest, millest võib olla abi lõnga valimisel.

 

 

learning amigurumi

 

3. HEEGELNÕELA

Kasuta heegelnõela, mis on vähemalt millimeetri jagu väiksem, kui lõngatootja soovitus, et saavutada tihe kude, mis hoiab hästi täidist ning ei lase sellel läbi paista.

Mina valin tavaliselt lõnga välja ja siis proovin erinevate heegelnõeltega paar silmust heegeldada ning valin väikseima heegelnõela, millega veel mugavalt töötada saan.

 

 

learning amigurumi

 

4. TÄIDIST

Täidiseks on kõige parem pehme polüesterkiud (padjatäide), aga kasutada võib ka muid käepäraseid materjale. Päris väikeste detailide täitmiseks sobib kõige paremini karedam vatiin. Arvestama peaks sellega, et mänguloomad peavad taluma ohtrat kaisutamist, päris pisikeste omad ka pesemist, ning kõik materjalid selleks ei sobi - kui mudides ikka täidis kokku vajub ja kohevuse kaotab, kaotab samamoodi kuju ka hoolega valminud mänguloom.

 

5. SILMI, NINASID ja LIIGESEID

Olenevalt sellest, millise mänguasja juhendi välja valisid, võib vaja minna ka silmi, ninasid ja liigeseid. Mulle meeldib kasutada plastikust turvasilmi ja -ninasid, mis on lastesõbralikud ja lihtsad kasutada. Eestis leiab valiku silmi Abakhanist ja Lõngastuudiost, kaugematest poodidest on minu lemmikud DollSupplies, GlassEyesOnline ja 6060.

Samuti sobivad silmadeks ja ninaks nööbid, helmed või tükk vilti. Ka tikitud silmad on ilusad.

 

 

learning amigurumi

 

6. VEEL TÖÖVAHENDEID

Veel läheb vaja kääre, sukanõela ja silmusemärkijat (või lõngajuppi, kirjaklambrit vmt.) ning soovi korral kaunistuseks paela, nööpe vmt.

Kui maerjal on olemas, on aeg heegeldama asuda. Enne aga loe juhend läbi ning veendu, et saad aru lühenditest, oskad vajalikke silmuseid heegeldada ning mõistad kasutatud tehnikaid. Vajadusel vaata JUHENDITEST fotodega selgitusi põhilistele silmustele ja tehnikatele. Alati võib ka minu käest küsida vajutades KONTAKT lehekülje ülaservas.

Mõnusat heegeldamist!

Kommentaare pole

jump2top