Jõulu-kaisukaru

Võtsin oma unise kaisukaru õpetuse, valisin rõõmsad jõulutoonides lõngad ja voila! - sündiski üks armas talvine karu. Kui tahad endale ka ühe sellise vahva tegelase meisterdada, siis loe edasi.

Kaisukaru heegeldamise õpetus // Kristi Tullus (spire.ee)

Heegeldasin õpetuse järgi, jätsin lihtsalt sussid ja silmalaud ära ning lisasin mõned detailid.

Keha heegeldamist alustasin beezhi lõngaga, peale 14. rea lõpetamist vahetasin lõnga ja jätkasin punasega, 17. rea heegeldasin valge lõngaga, siis jätkasin punasega ning lõpuks heegeldasin kaks viimast rida beezhi lõngaga. Sama kätega - alustasin kampsunit peale 8. rea lõpetamist, heegeldasin 11. rea valge lõngaga ja siis heegeldasin lõpuni punase lõngaga.

Siis keerasin keha ka käed tagurpidi ning heegeldasin rea aassilmuseid nende kahe rea vahele, kus lõnga vahetasin. Kuidas täpselt seda teha, selgitan SIIN.

päkapikumütsiga kaisukaru

Tikkisn karu kõhule väikese lumehelbe valge puuvillase mulineega. Kinnissilmused on ruudukujulised, nii et võid tikkida ka väiksese ristpistes motiivi.

talvine kaisukaru

Mütsi tippu õmblesin lõngatuti. Tahtsin, et see oleks natuke sasine ja mitte liiga korralik, nii ei teinud tutti väga tihedat.

amigurumi karu kampsuniga

Et karuke külmade ilmadega ennast ikka mõnusalt ja soojalt tunneks, kudusin talle ka salli. Alustasin seitsme silmusega ning kudusin 1:1 soonikut - koo üks silmus parempidi, järgmine pahempidi, korda rea lõpuni, pööra ja koo esimene silmus pahempidi, järgmine parempidi, korda rea lõpuni. Jätka kudumist, kuni sall on piisavalt pikk.

jõulu kaisukaru

Salli mõlemasse otsa lisasin lõngast narmad.

amigurumi karu

Ja valmis! Minu oma väike talvine kaisukaru. Ma arvan, et ta tuli täitsa armas, kui nüüd iseennast kiita :)

heegeldatud karu

 

Millised talvised ja jõuluteemalised iludused Sinu heegelnõela alt tulevad? Kui pole kahju lasta ka teistel imetleda, jäta kommentaar allpool või jaga pilte minu Facebook'i lehel.

Kristi Tullus

JAGA OMA SÕPRADEGA

Facebook

Twitter

”Share

Kommentaare pole

jump2top