Lihtne tikitud nina

Kaisukarule nina tikkimiseks on nii palju erinevaid ja väga ilusaid tehnikaid. Kuid enamik neist nõuab omajagu aega ja kannatust - ilusa tulemuse jaoks peavad kõik pisted olema väga täpsed ja ühtlased. See töö pole lihtne tavalisele kangale tikkides, rääkimata siis heegeldatud mänguasjadest.

Kui tarvis tikkida muhklikule heegelpinnale, on kõige parem valida võimalikult lihtne moodus. Selles postituses näitangi, kuidas mina tavaliselt karudele, jänestele ja kassidele nina tikin, kõige kiiremat ja lihtsamat moodi. Ning senikaua, kuni pisted on enamvähem sirged, saab tulemus alati ilus ning raske on midagi nässu keerata.

Amigurumi õpetus: Kaisukarule nina tikkimine // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Turvasilmade jaoks kangasse aukude jätmine

Oled Sa kunagi lõpetanud mõne detaili, et siis avastada, et heegeldasid nii tugevalt, et turvasilma või liigese post lihtsalt ei mahu kangast läbi? Minuga on paar korda juhtunud. Ning ükskõik, kui palju Sa ka ei proovi auku suuremaks venitada, silm lihtsalt ei lähe sellest läbi.

Tavaliselt pole see probleemiks, kui kasutad pehmemaid ja elastsemaid lõngu nagu vill või akrüül. Kui aga plaanid heegeldada jäigemate lõngade nagu puuvilla, lina või kanepiga või kasutada tavalisest suuremaid silmi, tasub veidi ette mõelda ning juba heegeldamise käigus kangasse silmade, nina ja/või liigeste jaoks väikesed augud jätta.

Amigurumi juhend: Turvasilmade ja liigeste jaoks kangasse aukude jätmine // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Juhend: Naerusuu tikkimine

Täna näitan, kuidas mulle meeldib oma heegeldatud mänguasjadele naerusuud tikkida.

Ilusa sujuva joone tikkimine ebaühtlasele heegeldatud pinnale on mõnevõrra keeruline. Peale natukest katsetamist jõudsin tehnikani, mis mulle kõige paremini sobib - kõigepealt tikin suu tikkpistega ja siis põimin lõnga ümber pistete rea. Kui aga Sul on mõned nipid või kasutad hoopis mõnda muud meetodit, mida pole kahju teistega jagada, jäta kommentaar allpool.

Mulle meeldib tikkimiseks kasutada puuvillast mulineed - seda on saadaval igas võimalikus värvitoonis ning seda on lihtne pooleks jagada või kahekorra keerata. Võid aga kasutada ükskõik millist lõnga või niiti, vaata ainult, et see värvi ei annaks - mänguasjad võivad saada märjaks või vajada pesemist.

Embroidering a smile

Nõuanne! Kui saad, lõpeta tikkimine enne, kui oma mänguasja kokku õmbled - nii saad kinnitada kõik lõngaotsad tugevalt sõlmega töö sees. Kui mitte, kinnita ja peida lõngaotsad näiteks niimoodi.

Nõuanne! Kasuta teravat tikkimisnõela, mis läheks heegelsilmustest läbi - saad ilusama ja sujuvama joone, kui pea ümber silmuste minema.

Loe edasi »

Kust osta turvasilmi?

Nagu enamik lugejatest juba ilmselt teab, meeldib mulle kasutada mänguasjade valmistamiseks mõeldud nö turvasilmi. Need näevad ilusad välja, on lihtsad kasutada ning siiani ei ole üksi silmapaar ka katki läinud või mänguasja küljest lahti tulnud. Küll aga on kõige ohutum leida alterntaiiv näiteks tikitud või heegeldatud silmade näol, kui on käsil mänguasjade valmistamine päris pisikestele, kes armastavad kõike hambaga katsuda. 

Where to buy safety eyes // Kristi Tullus (sidrun.spire.ee)

Üsna tihti küsitakse mult, kust mina silmi ostan ja millised mulle kõige rohkem meeldivad. Nii mõtlesingi kokku panna väikese nimekirja minu lemmikutest. Olen päris kindel, et leidub veel hulganisti "pärleid", nii et kui Sa pole kade jagama, jäta kommentaar oma lemmikutega allpool.

Loe edasi »

Heegeldatud nupu-lill

Internetiavarustes kolades leidsin ühe sellise imearmsa ja lihtsa heegeldatud lille õpetuse. Kirjutan juhendi siia ka eesti keeles, pilte vaata siit.

 

.Foto: Easy Makes Me Happy

Loe edasi »

JUHEND - Kaisukaru nina tikkimine.

Siin üks lühike õpetus sellest, kuidas tikkida kaisukaru nina ja suud. Prinditav pdf versionn SIIN.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jump2top