Võtmehoidjate heegeldamine

Väikestest amigurumi loomakestest saavad imevahvad võtmehoidjad, mis sobivad hästi kingituseks nii väikestele kui suurtele. Täna jagangi paari lemmikmustrit, räägin lähemalt sellest, millist lõnga mulle kasutada meeldib ning kuidas haagi ja võtmerõnga kinnitan.

Võtmehoidjate heegeldamine // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Liikuvate käte ja jalgade kinnitamine

Kas oled näinud vahvaid kaisukarusid, kelle käppasid saab edasi-tagasi liigutada ja mõelnud, kuidas neid teha? Siis loe edasi, selles postituses näitan kolme viisi, kuidas käsi-jalgu nii kinntada, et neid liigutada saaks.

Tutorial: Three ways to attach jointed arms and legs  // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Turvasilmade jaoks kangasse aukude jätmine

Oled Sa kunagi lõpetanud mõne detaili, et siis avastada, et heegeldasid nii tugevalt, et turvasilma või liigese post lihtsalt ei mahu kangast läbi? Minuga on paar korda juhtunud. Ning ükskõik, kui palju Sa ka ei proovi auku suuremaks venitada, silm lihtsalt ei lähe sellest läbi.

Tavaliselt pole see probleemiks, kui kasutad pehmemaid ja elastsemaid lõngu nagu vill või akrüül. Kui aga plaanid heegeldada jäigemate lõngade nagu puuvilla, lina või kanepiga või kasutada tavalisest suuremaid silmi, tasub veidi ette mõelda ning juba heegeldamise käigus kangasse silmade, nina ja/või liigeste jaoks väikesed augud jätta.

Amigurumi juhend: Turvasilmade ja liigeste jaoks kangasse aukude jätmine // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Nõuanded karvase lõngaga heegeldamiseks

Mänguasjade heegeldamiseks sobiva karvase lõnga leidmine osutus parajaks väljakutseks. Meie lõngapoodides on küll saaada erinevaid karusnaha efekti andvaid lõngu, kuid kõik on pisut liiga pika karvaga, mis tugevalt heegeldades, nagu mänguasjade tegemisel tarvis, ei anna üldsegi nii ilusat tulemust, kui näiteks lõdvemate silmustega kududes. Pealegi otsisin ma just lühema karvaga lõnga, mis annaks sellise ilusa vanaaegseid mängukarusid meenutava efekti.

Nõuanded amigurumi heegeldamiseks karvase lõngaga // Kristi Tullus (spire.ee)

Loe edasi »

Juhend: Naerusuu tikkimine

Täna näitan, kuidas mulle meeldib oma heegeldatud mänguasjadele naerusuud tikkida.

Ilusa sujuva joone tikkimine ebaühtlasele heegeldatud pinnale on mõnevõrra keeruline. Peale natukest katsetamist jõudsin tehnikani, mis mulle kõige paremini sobib - kõigepealt tikin suu tikkpistega ja siis põimin lõnga ümber pistete rea. Kui aga Sul on mõned nipid või kasutad hoopis mõnda muud meetodit, mida pole kahju teistega jagada, jäta kommentaar allpool.

Mulle meeldib tikkimiseks kasutada puuvillast mulineed - seda on saadaval igas võimalikus värvitoonis ning seda on lihtne pooleks jagada või kahekorra keerata. Võid aga kasutada ükskõik millist lõnga või niiti, vaata ainult, et see värvi ei annaks - mänguasjad võivad saada märjaks või vajada pesemist.

Embroidering a smile

Nõuanne! Kui saad, lõpeta tikkimine enne, kui oma mänguasja kokku õmbled - nii saad kinnitada kõik lõngaotsad tugevalt sõlmega töö sees. Kui mitte, kinnita ja peida lõngaotsad näiteks niimoodi.

Nõuanne! Kasuta teravat tikkimisnõela, mis läheks heegelsilmustest läbi - saad ilusama ja sujuvama joone, kui pea ümber silmuste minema.

Loe edasi »

Aassilmustega pinnale heegeldamine

Selles postituses näitan, kuidas heegeldatakse teise heegeldatud või kootud detaili pinnale, viies heegelnõela alusdetaili silmuste alt läbi. See on väga hea viis lisada dekoratiivne silmuste rida või alustada uue detaili heegeldamist otse teise detaili külge.

Pinnale heegeldamiseks võib kasutada ükskõik milliseid heegelsilmuseid, aga selles juhendis näitan, kuidas teha seda aassilmustega, sest seda kasutan ma kõige tihemini. Kuid kõik silmused heegeldatakse täpselt nii nagu tavaliselt, nii et saad lihtsalt seda tehnikat vastavalt oma vajadustele kohandada. 

 

amigurumi tutorial

1. Vii heegelnõel esimese silmuse alt läbi ja haara lõngast.

Loe edasi »

jump2top