Üks muster, mitu lõnga.

Mänguasjade heegeldamisel ei ole täpne suurus tavaliselt oluline, nii võid eksperimenteerida igasugu erinevate lõngadega - vali jämedam lõng (või heegelda mitut lõnga koos hoides) ja saad suurema mänguasja, peenema lõngaga väiksema, kasuta efektlõnga karvaste mänguasjade jaoks, puuvillast või viskoosi mõnusalt sileda või villast looduslähedasema tulemuse jaoks. Nii saad vaid ühe mustri järgi heegeldada palju erinevaid mänguasju.

Amigurumi õpetus: Suuremate või väiksemate mänguasjade heegeldamine kasutades jämedamat või peenemat lõnga // Kristi Tullus (spire.ee)

Kui valid õpetuses kirjas olevast tunduvalt jämedama või peenema lõnga, läheb tarvis ka vastavalt suuremat või väiksemat heegelnõela, silmi, nina ja liigeseid, sellest lähemalt allpool.

Loe edasi »

Kust osta turvasilmi?

Nagu enamik lugejatest juba ilmselt teab, meeldib mulle kasutada mänguasjade valmistamiseks mõeldud nö turvasilmi. Need näevad ilusad välja, on lihtsad kasutada ning siiani ei ole üksi silmapaar ka katki läinud või mänguasja küljest lahti tulnud. Küll aga on kõige ohutum leida alterntaiiv näiteks tikitud või heegeldatud silmade näol, kui on käsil mänguasjade valmistamine päris pisikestele, kes armastavad kõike hambaga katsuda. 

Where to buy safety eyes // Kristi Tullus (sidrun.spire.ee)

Üsna tihti küsitakse mult, kust mina silmi ostan ja millised mulle kõige rohkem meeldivad. Nii mõtlesingi kokku panna väikese nimekirja minu lemmikutest. Olen päris kindel, et leidub veel hulganisti "pärleid", nii et kui Sa pole kade jagama, jäta kommentaar oma lemmikutega allpool.

Loe edasi »

Juhend: Spiraalselt heegeldamine

Spiraalselt heegeldamine on üks amigurumi stiilis mänguasjade valmistamise alustalasid - erinevalt ringselt heegeldamisest saad nii ilusa ühtlase kanga, sest ridu ei ole vaja ringiks ühendada.

See tähendab aga, et rea lõpp ei ole selgelt eristatav ning kui Sa just ei soovi pidevalt kõiki silmuseid lugeda, oleks mõistlik kasutada silmusemärkijat, et märkida rea esimene või viimane silmus. Mina tõmban tavaliselt lihtsalt töö algusesse jäänud lõngasaba viimasest silmusest läbi.

Nõuanne! On olukordi, kus parema tulemuse saad kõiki ridu ringiks ühendades, näiteks triibulisi mänguasju heegeldades, kuid enamus amigurumi stiilis mänguasju heegeldatakse spiraalselt.

 

Näide:

1: vr, ks 6 (6)
2: kasv x 6 (12)
3: (ks, kasv) x 6 (18)
4: (kasv, ks 2) x 6 (24)
5: (ks 3, kasv) x 6 (30)

Amigurumi põhivõtted: Spiraalselt heegeldamine // Kristi Tullus (spire.ee)

1. Alusta detaili kokkutõmmatava silmusega (võluringiga) ning heegelda
vajalik arv kinnissilmuseid (selles näites kuus) läbi aasa. Ära ühenda
aassilmusega ringiks.

Loe edasi »

Avatud amigurumi detaili lõpetamine

 

Selles postituses näitan kahte viisi, kuidas lõpetada avatud amigurumi detaile. Esimene neist sobib hästi detailidele, mis hiljem teise detaili külge õmmeldakse, teine detailidele, mille serv jääb näha.

 

Avatud detail, mille serv jääb peitu

Kuna amigurumi detailid heegeldatakse spiraalselt, jääb rea lõppu aste, mis võib paista silma pisikese auguna, kui detaili teise külge õmbled. Siin näitangi ühte viisi, kuidas seda vältida ja ja lõpetada detail nii, et serv ühtlasem jääks. Niimoodi saad lõpetada detaile, mis on heegeldatud kinnissimustega.

Amigurumi põhivõtted: Avatud detaili lõpetamine // Kristi Tullus (spire.ee)

1. Lõpeta viimane kinnissimus.

Loe edasi »

Ümara detaili heegeldamine

Ümara amigurumi detaili heegeldamist alustatakse tavaliselt kuue silmusega ja siis kasvatatakse kuue silmuse võrra igal real, kuni detail on piisavalt suur. Kui aga igal real kasvatada sama koha peal, on tulemuseks kuusnurk ning kasvatuskohad jäävad paremini silma, isegi peale toppimist.

Näide:

1: vr, ks 6 (6)
2: kasv x 6 (12)
3: (ks, kasv) x 6 (18)
4: (ks 2, kasv) x 6 (24)
5: (ks 3, kasv) x 6 (30)
6: (ks 4, kasv) x 6 (36)
...

crochet pattern

Loe edasi »

Videojuhend - Võluring

Võluring (ingl. k. magic ring ) on viis alustada amigurumi detaili heegeldamist kokkutõmmatava silmusega. Erinevalt ahelsilmustega alustamisest ei jää detaili keskele auku, sest silmus on võimalik tihedalt kokku tõmmata.

magic ring starting amigurumi
1. Loo aas paar sentimeetrit lõngaotsast.
Võta ristumikoht nimetissõrme ja pöidla
vahele.
2. Vii heegelnõel läbi aasa suunaga eest taha. Võta lõng nõelale ja too silmus läbi aasa.

 

amigurumi doll shoes amigurumi doll shoes
3. Võta lõng heegelnõelale ja too silmusest
läbi.
4. Tõmba silmus tugevalt kinni. See ei lähe kinnissilmusena arvesse.

 

amigurumi doll shoes amigurumi doll shoes
5. Alusta esimest kinnissilmust viies nõela
läbi aasa suunaga eest taha.
6. Too silmus läbi. Haara lõng nõelale ja too läbi mõlema silmuse.

 

amigurumi doll shoes amigurumi doll shoes
7. Jätka heegeldamist läbi aasa ja üle lõnga- saba kuni on valmis vajalik arv kinnis-
silmuseid esimese ringi jaoks, tavaliselt kuus.
8. Võta lõngasabast kinni ja tõmba aas tugevalt kokku. Ära ühenda ringi. Alusta järgmist rida tehes kinissilmuse eelmise rea esimese silmuse kohale.

 

 

Kui Sa ei näe videosid korrektselt, vaata neid YouTube's.

Paremakäelistele

Vasakukäelistele

jump2top