Mis on AMIGURUMI?

en.dawanda.com

Amigurumi on Jaapanist pärit heegeldatud või kootud pehmete mänguasjade valmistamise stiil. Sõna amigurumi tuleneb jaapanikeelsetest sõnadest ami = heegeldatud või kootud ja nuigurumi = täistopitud nukk. Tüüpiliselt valmistatakse loomi või inimesetaolisi olendeid, mõnikord ka elutuid objekte, millele on jaapani kultuurile omaselt antud inimlikke jooni.


cuteamigurumi.com

Selle stiilli juures on oluline armsus, peamiseks märgusõnaks "nunnu." Seepärast on amigurumi loomad tihti väikesed ja pontsakad, ebaproportsionaalselt suure pea ja väikeste jäsemetega, sarnanedes väikestele lastele (tuntud ka kui chibi stiil.) Amigurumil ei ole praktilist väärtust, neid kogutakse puhtalt esteetililistel põhjustel, kuid hästi sobivad ka laste mänguajsadeks.


mamagirl.weebly.com

Enamasti valmistatakse amigurumi mänguasju spiraalselt heegeldades, kasutades kinnis- silmuseid. Mõnikord ka kududes. Detailid heegeldatakse või kootakse valmis, topitakse ja seejärel ühendadakse. Kasutatakse peenemat heegelnõela või vardaid, kui lõngatootja soovitus, et saavutada tihedat ühtlast kudet, mis hoiaks hästi täidist ning ei laseks sellel läbi paista. Täidisena kasutatakse tavaliselt polüestrit, kuid võimalikud on ka kõik muud materjalid.

Allikas: http://en.wikipedia.org/wiki/Amigurumi

jump2top